گفتار درمانی

این بخش با استفاده از جدیدترین نرم افزار های گفتاری و زبان و لوازم کمکی و رشد گفتار و زبان وجدید ترین متد درمانی مفتخر به رائه خدمات زیر می باشد:

– ارزیابی و درمان تاخیر گفتار و زبان

–  لکنت کودکان و بزرگسالان

– اختلالات صورت و حنجره و آسیب شناسی کاربران حرفه ای به صورت: ارزیابی و درمان افراد که به علت آسیب های حنجره ای و یا تارهای صوتی دچار اختلالات کیفیت و وضوح صدا شده اند می تواند کمکی باشد در جهت بهبود کیفیت صدا در این گروه از بیماران

– اختلالات یادگیری

– کم توانی ذهنی و سندرم داون

– بیش فعالی و نقص توجه تمرکز

– سکته مغزی و فلج مغزی

– اوتیسم

– کم شنوایی وکاشت حلزون

– اختلالات بلع و آبریزش دهان و جویدن کودک وبزرگسال. معمولاً یکی از عوارض سکته مغزی و فلج مغزی و اختلالات بلع می باشد. در اختلال بلع توانایی بلعیدن ممکن است در سه مرحله دهانی، حلقوی و یا مروی دچار مشکل شود که آسیب شناس گفتار و زبان می تواند با ارزیابی صحیح و به موقع از عوارض ناشی از اختلالات بلع نظیر عفونت های ریوری و لنفی جلوگیری کند.

– تاریک درمانی: (vMt) این بخشبا هدف افزایش دقت بینایی و بهبود هماهنگی ها شکل گرفته و با استفاده از ابزار های مدرن و مورد علاقه کودکان و با سیستم پیشرفته دیداری حرکتی ارائه می گردد.(vISUL mOTOR)

 

–  بازی درمانی (PlAY THERAPY): این روش به صورت فردی و گروهی ارائه می شود . در مورد نوع اسباب بازی و بازی کودک باید بسیار توجه کرد. بهترین اسباب بازی آن است کودک را مجذوب خود کرده و باعث شود ک او دوباره و دوباره سراغ آن برود و تحریک و لذت بیشتر و بیشتری از آن کسب کند. برخلاف آنچه والدین انتظار دارند هر قدر اسباب بازی بازی داری شکل غیر اختصاصی تر و بنیادی تر باشد جای بیشتری برای قوه تخیل کودک  باقی می گذارد.