گفتار درمانی پیروزی

گفتاردرمانی پیروزی:

گفتاردرمانی چیست؟

گفتاردرمانی یا آسیب شناسی گفتار و زبان در واقع یکی از زیر شاخه های رشته علوم توانبخشی است. درمان اختلالات ارتباطی، اختلالات درکی، اختلالات صوت و مشکلات بلع همگی توسط گفتاردرمانگر یا آسیب شناس گفتار و درمان مورد بررسی و درمان قرار می گیرد. اگر بخواهیم به طور دقیق تر بررسی کنیم، گفتاردرمانی می تواند مشکلات زیر را به راحتی از بین ببرد:

مشکلات خواندن و نوشتن:

زمانی که فرد نمی تواند معنا و مفهوم متن ها را به خوبی درک کند و یا درک آوانگاری کلمات آن و حروف آن ضعیف است.

مشکلات پیدا کردن کلمات: مشکلا مغزی یا مشکلات زبانی مثل تاخیر زبانی عامل اصلی مشکلات پیدا کردن کلمات است.

نقص ساختاری زبان: زمانی که فرد نمی تواند جملات را به درستی از نظر معنایی یا دستوری بیان کند.

مشکلات ارتباط اجتماعی: در بیان افکار و نظرات خود دچار مشکل هستند و نمی توانند با افراد دیگر ارتباط برقرار کنند.

مشکلات صوت: معمولا اختلالات صوتی هستند که بر روی ارتباط اجتماعی افراد تاثیر مستقیم دارند، مثل صدا های گوش خراش یا صدا های بسیار نازک.

 

گفتار درمانی مخصوص چه کسانی است؟

همانطور که می دانید گفتاردرمانی باید در زمان کودکی و هنگامی که فرد شروع به صحبت کردن می کند، باید انجام داد. گفتاردرمانگر به کودکانی که نمی توانند به درستی زبان مادری خود را درک و بیان کند و افراد بزرگسالی که بر اثر حادثه ای قدرت تکلم خود را از دست داده اند کمک می کنند.

پس این نوع درمان هیچ محدودیت سنی ندارد و در هر سنی هر گاه افراد دچار مشکلات تکلم و گفتاری شوند می توانند به مراکز توانبخشی مراجعه کرده و گفتاردرمانی را آغاز کنند. افرادی که دچار سکته مغزی یا آسیب های جدی مغزی شده اند که در نهایت قدرت تکلم خود را از دست داده اند، افرادی با لکنت زبان، تند گویی، افت شنوایی، اختلال در تلفظ صحیح کلمات، دارای شکاف کام و لب، حنجره ندارند، ناراضی بودن از صدای خود، تو دماغی صحبت کردن و نیز افرادی که می خواهند لهجه خود را تغییر دهند حتما باید به مراکز توانبخشی به قسمت گفتاردرمانی مراجعه کنند.

چرا گفتاردرمانی باید انجام شود؟

عدم توانایی درست در برقراری ارتباط با دیگران و عدم توانایی در صحبت کردن می تواند افراد را دچار افسردگی و نا امیدی نسبت به زندگی کند. صحبت کردن اولین گام برای برقراری ارتباط و نشان دادن خود به جامعه است. خوب صحبت کردن بدون هیچ مشکلی از ویژگی های بارز افراد موفق به حساب می آید. مشکلاتی مثل افسردگی ، اضطراب ، کاهش انگیزه های زندگی ، بحران معنای زندگی همیشه زمانی به وجود می آید که فرد دچر ناتوانی های جسمی و حرکتی شده باشد. برای بر طرف کردن مشکلات گفتاری حتما باید به دنبال بهترین مرکزی کلینیک توانبخشی باشید، چرا که گفتاردرمانی تنها در مراکز توانبخشی به صورت تخصصی انجام می شود.

بهترین مرکز کلینیک توانبخشی تهران و گفتاردرمانی در پیروزی:

انتخاب یک مرکز درمانی معتبر با کارد متخصص و با تجربه، بدون شک روند درمان را سریع تر کرده و نتیجه عالی را در پی خواهد داشت. کلینیک توانبخشی توان آفرین با مدیریت خانم کبکی یکی از بهترین مراکز گفتاردرمانی ، کاردرمانی جسمی و ذهنی در شرق تهران و  خیابان پیروزی است که به افراد با ناتوانی های جسمی و حرکتی کمک می کند تا همانند یک فرد عادی و سالم کار های خود را انجام دهد. انواع هر گونه مشاوره، کاردرمانی جسمی و ذهنی و مشاوره توانبخشی همگی بخشی از خدمات کلینیک  توان آفرین است. برای دریافت اطلاعات تماس و خدمات این مرکز می توانید به وب سایت رسمی آن مراجعه کنید. www.tavanafarin.com